Polish Dutch English French German

A+ A A-

EUROCARP 2009 - Relacja

  • Kategoria: Relacje z imprez
  • Opublikowano: środa, 05, sierpień 2009 12:00
  • Tomasz Marut
  • Odsłony: 5104

 

 

Tomasz Marut z redakcji Śląskiego Portalu Karpiowego w dniu rozpoczęcia zawodów odwiedził karpiarzy biorących udział w EUROCARP 2009, które w tym roku rozgrywane sa na Rzeczycach w województwie śląskim.

Po rozmowach z kilkoma wedkarzami można stwierdzić, że atmosfera na zawodach jest dobra i wszyscy liczą na dobre wyniki. Należy wspomnieć, że łowisko Rzeczyce do najłatwiejszych nie nalezy, więc ciężko teraz przesadzać o wynikach. Woda słynie z wielkich karpi, więc wynik może być dobry. Będziemy informowac o kolejnych dniach zmagań karpiarzy na EUROCARP POLAND na Rzeczycach.

05.06

W dniu dzisiejszym nasz kolega Tomek Marut z redakcji Śląskiego Portalu Karpiowego odwiedził kolejnych karpiarzy łowiących w EuroCarp 2009 . Stanowiska 36 - 40 znajdujące się od strony Taciszowa okupowane są przez karpiarzy niemieckich.

Po krótkim zapoznaniu niemieccy karpiarze oznajmili, że mimo iż ryba na razie bierze słabo, to są pełni optymizmu i liczą na efekty w następnych dniach. Przyczyny braku brań upatrują w trudnych warunkach atmosferycznych, ciśnieniu, które skacze oraz zmieniającym się wietrze.


Należy wspomnieć, że jak na razie złowiono tylko 2 ryby. Pierwszego karpia o wadze 6,5kg złapała drużyna niemiecka - stanowisko 33 - R. Nanko oraz Sascha Lechman. Drugi karp o masie 1,3kg został złowiony także przez ekipę niemiecka w składzie Kai Pommeranz oraz S.Schleicher na stanowisku nr 26.

Łącznie na całym łowisku zerwano 14 ryb.

Ciekawostka- na stanowiskach 35 - 36 - 37 barka kopiąca zerwała już 6 zestawów karpiarzom!!

Następnie, już po rozmowie z niemieckimi karpiarzami oraz zrobieniu pamiątkowych zdjęć, Tomek dzięki pomocy kolegów Artura i Janka z klubu "Leszcz", którzy przyjechali na rekonesans na łowisko, dotarł na drugą stronę jeziora. Szczęśliwie się złożyło, że najpierw spotkał Pana Leszka Ruteckiego - głównego organizatora zawodów, który z uprzejmości poprowadził go na stanowisko  Mistrza Polski Jana Zawady z POL-TELEKOM Polish Greys Carp Akademy. Udało nam się przeprowadzić krótki wywiad z panem Janem.


Wypowiedz Pana Jana Zawady na temat zawodów EUROCARP 2009, łowiska oraz własnego przygotowania;

- Pan Janek powiedział nam, że woda, na której odbywają się zawody jest trudnym łowiskiem i ciężko już teraz przesądzać o wyniku. W tej wodzie na pewno pływają rekordowe karpie i jest przekonany, że rekord Polski też tu pływa. Ze względu na zmieniające się warunki atmosferyczne 3 markery postawione ma w odległości 50 - 70 - 80m i odpowiednio na głębokościach 2,5m - na spadzie z 6 na 13m - na spadzie z 7 na 13m. Wielka woda , trudne warunki i duża populacja karpia zmuszą to użycia dużej ilości zanęty. Pan Janek ma przygotowane 100kg pelletu, 100kg kukurydzy, ok. 30kg kulek proteinowych oraz konopie. Jako przynętę używa gruby pellet i kukurydzę. Dzięki podwodnej kamerze może sprawdzić, czy ryba wyjada zanętę z łowiska. Należy wspomnieć, że Pan Janek spiął przy podbieraku dwa ładne karpie , więc wygląda na to, że ryba w łowisku żeruje i należy spodziewać się następnych brań, czego oczywiście życzymy.

- Odnośnie organizacji zawodów Pan Janek powiedział nam, że zawody zorganizowane są perfekcyjnie, mimo trudności, jakie wynikły przed zawodami. Zbiornik wyłączony jest ogólnie dla ludzi z zewnątrz, zakaz pływania środkami pływającymi oraz biwakowania. Ponadto specjalnie dla karpiarzy spuszczono wodę i poziom obniżono o 60cm w celu lepszego dojścia do stanowisk, które i tak znajdują się w znacznych odległościach od siebie. Pan Leszek Rutecki stanął na wysokości zadania i dopiął wszystko na ostatni guzik!

W imieniu Redakcji CARPTEAMSPORT CATCH &RELEASE życzymy udanych połowów oraz miejsca na podium dla Pana Jana Zawady.

 

06.08.

Dzisiaj znowu odwiedziliśmy ekipy uczestniczące w EUROCARP2009. Na początku odwiedziliśmy stanowisko Jana Zawady i Piotra Musioła. Od wczoraj wynik się nie zmienił.Jedynie warunki atmosferyczne sie pogorszyły, mimo ciepłego dnia wiatr się zmienił, zaczął wiać w przeciwnym kierunku co spowodowało, że ryba przestała się spławiać a na wodzie przez dłuższy okres dnia była gładka tafla. Jedynie z rana udało się wyholować dwa leszcze, natomiast brań od karpia żadnych. Ogólnie jednak sytuacja nad wodą jest ciężka, łącznie złowiono tylko 7 karpi. Dlatego łowiące ekipy maja nadzieje na dobry wynik, ponieważ jedna ryba może zdecydować o wyniku całych zawodów.

 

Na następnym stanowisku okupowanym przez niemiecka ekipę spotkaliśmy Leszka Ruteckiego, głównego organizatora EUROCARP20O9. Mimo słabych wyników dotyczących połowów karpi, atmosfera wśród organizatorów i łowiących jest naprawdę pozytywna. Uzyskaliśmy informację od Pana Leszka, że następne zawody z cyklu EUROCARP w 2011 roku odbędą się także na Rzeczycach i wstępnie termin rozpoczęcia zawodów wyznaczony jest na 15 września.

Po miłym pożegnaniu i umówieniu się na udział w następnej imprezie organizowanej przez Leszka Ruteckiego udaliśmy sie w inna część jeziora do ekipy B.T.D.K. Na miejscu zastaliśmy także członków ZTK, którzy byli w odwiedzinach. Sytuacja dotycząca połowów i warunków panujących nad wodą była zbliżona do tej panującej u Janka Zawady. Wszyscy oczywiście maja nadzieje, że to jest cisza przed burzą podczas tej ostatniej nocy przed zakończeniem.

Ostatnim odwiedzonym przez nas stanowiskiem był nr 33, na którym łowią Sascha Lehmann oraz Roman Nanko. Mimo złowienia tylko jednego karpia zaraz na początku zawodów o masie 6,5kg ekipa zajmuje 2 miejsce w kwalifikacji generalnej. Panowie Sascha i Roman reprezentują Team Power Carp. Powiedzieli nam, że nie mają żadnych spławów w łowisku, dodatkowo wywożą zestawy na 300m ponieważ bliżej maksymalna głębokość wody to ok 1,2m. Dopiero w odległości 300m znajduje sie koryto o głębokości ok 3,5m - właśnie stamtąd został wyciągnięty karp. Oprócz tego brani ekipa niemiecka odnotowała jeszcze jedno branie ale ryba po 2 metrach puściła przynęte i sie nie zacieła.

Ogólnie narazie nikomu nie udało sie odnotować serii brań, karpii złowionych jest 7, najwiekszy o masie 8,4kg. Jednak jeszcze cała noc przed uczestnikami, więc nic nie jest przesądzone.

Jutro kolejna a zarazem ostatnia relacja z zakonczenia zawodów.

 

KONIEC ZAWODÓW

 

Już mamy oficjalne wyniki EUROCARP2009. Oto one;

miejsce 1. drużyna LAKE PARAD -     4 szt. karpia - łączna masa 21,1kg/s.37

miejsce 2. drużyna BAIT SERVICE -   1 szt karp - 8,06kg/s.38

miejsce 3. drużyna POWER CARP -    1 szt. karp - 6,5kg/s.33

4. JRC GERMANY -                              1 szt. karp - 6,44kg/s.39

5. RG TEAM BR.  -                              2 szt. karp - 5,36kg/s.20

6. LORENZ/RIEGER -                           2 szt. karpia - 1,6kg/s.28

7. CARP JUNKIER -                             1 szt. karp - 1,26kg/s.26Największa ryba zawodów - karp 9,34kg.

Złowiono łącznie 12 karpi o łącznej masie 50,32kg.

 

 

Nie masz uprawnień, zaloguj się aby komentować.

Musisz być zalogowany by móc pisać

Facebook Slider