Polish Dutch English French German

A+ A A-

Jaką plecionkę wybrać, aby przechytrzyć największe okazy? - cz.1 - Braided Hook Links Katran

  • Kategoria: Sprzęt karpiowy
  • Opublikowano: niedziela, 05, październik 2014 11:27
  • Marcin Janic
  • Odsłony: 6548

Wszystkie nasze wysiłki włożone w przygotowania, aby złowić karpia, mogą być zmarnowane, jeśli dobierzemy zły materiał przyponowy. Źle podany przypon, splątany, pozawijany może spowodować, że nie będziemy mieli żadnych brań, bo ryby nie będą się interesować naszą przynętą.

Możesz mieć super kij karpiowy, drogi stojak, sygnalizatory, namiot i wygodne krzesło, ale to na nic, jeśli dobór materiału przyponowego będzie zły. Dlatego oferujemy materiały przyponowe, które pozwolą przechytrzyć wielkie karpie i amury w każdych warunkach pogodowych i pod wodą.

W tej części opiszemy standardowe plecionki przyponowe dostępne w ofercie Katran, a dopiero w następnych artykułach przedstawimy Wam plecionki typu Duplex i Captur, plecionki przyponowe w otulinie, strzałówki, fluorocarbony, leadcory i drobne akcesoria.

Katran- żyłki główne typu: carp, camou, neon, prime, fedder, spinning - sprawdź, co w ofercie na 2015r.

Braided hook links Magus

Miękka plecionka przyponowa, gęsty splot wykonany jest z dwóch włókien poliestrowych i Tualonu. Plecionka w kolorze czarno-zielonym. Ruch przynęty jest nieograniczony, przy pobieraniu przynęty przez rybę przypon jest niewyczuwalny dla niej. Materiał przeznaczony do połowów w czystych wodach bardzo ostrożnych ryb. Plecionka jest elastyczna oraz idealnie układa się na dnie

 

Braided hook links Termit

Tonąca plecionka przyponowa, przeznaczona do połowu w trudnych warunkach największych okazów karpi. Plecionka wykonana jest z 8 splotów, trwała, wytrzymała na węźle. Włókna dyneema, tualon i kevlar sprawiają, że plecionka jest niezwykle odporna na przetarcia, dobrze tonie, jest ciemnozielona i niewidoczna na ciemnym mulistym dnie.

 

Braided hook links Tuareg

Tonąca plecionka, elastyczna i mocna, ma cieńszą średnicę, wykonana z włókien tualonu i kevlaru., dzięki temu jest niezwykle odporna na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Kolor maskujący brązowo – czarny powoduje, że jest niewykrywalna na dnie. Większe średnice mogą być używane, jako przypon strzałowy.

 Katran- żyłki główne typu: carp, camou, neon, prime, fedder, spinning - sprawdź, co w ofercie na 2015r.

Braided hook links Flora

Bardzo miękka, mocna i szybko tonąca plecionka. Ma kolor zielony, idealna do używania wśród podwodnej roślinności. Ciasno pleciony rdzeń wykonany z włókies dyneema i poliestrowych. Nie ogranicza ruchu przynęty, haczyk układa się w pysku ryb idealnie, dzięki czemu możemy wykluczyć puste brania. Elastyczna i łatwa do wiązania przyponów, bardzo odporna na ścieranie. Jest to plecionka, którą można używać w każdych warunkach pogodowych.

 

Braided hook links Korund

Bardzo mocna, szybko tonąca plecionka przyponowa. Jej ciemnozielony kolor sprawia, że jest praktycznie niewidoczna na dnie. Ciasno pleciony rdzeń wykonany z włókies dyneema i poliestrowych. Nie ogranicza ruchu przynęty, haczyk układa się w pysku ryb idealnie, dzięki czemu możemy wykluczyć puste brania. Elastyczna i łatwa do wiązania przyponów, bardzo odporna na ścieranie. Jest to plecionka, którą można używać w każdych warunkach pogodnowych.

 

Braided hook links Flex

Bardzo miękka, niezwykle mocna, szybko tonąca plecionka przyponowa. Kolor czarno-zielony sprawia, że jest praktycznie niewidoczna na każdym rodzaju dna. Ciasno pleciony rdzeń wykonany z włókien dyneema i poliestrowych. Nie ogranicza ruchu przynęty, haczyk układa się w pysku ryb idealnie, dzięki czemu możemy wykluczyć puste brania. Elastyczna i łatwa do wiązania przyponów, bardzo odporna na ścieranie. Jest to plecionka, którą można używać w każdych warunkach pogodowych.  

 

Braided hook links Amur

Plecionka przyponowa pływająca w kolorze zielonym dedykowana do połowu dzikich amurów w trudnych warunkach. Dzięki włóknom Dynema i Tualonu materiał jest niezwykle wytrzymały na węzłach, także odporny na ścieranie przy niewielkiej średnicy. Przeznaczony do połowu dzikich ryb w ich naturalnym środowisku.

Porady eksperta: Amury, szczególnie duże, są bardzo silnymi rybami i każdy, kto miał amura na haku wie, że amury niezwykle mocno walczą. Plecionka na takie ryby powinna być niezwykle mocna, a przy tym niezbyt gruba wizualnie i miękka , która będzie dobrze prezentować przynętę na dnie.

 

Braided hook links Mimicker

„Mimicker”, to plecionka w kamuflażu przeznaczona do połowu ryb w czystej wodzie, gdzie nawet dobry leadcore i plecionka w kolorze camo straszy ostrożne ryby. W takich przypadkach ryby często ignorują dobre przynęty. Ryby są przyzwyczajone do życia wśród podwodnej roślinności, . Używając materiałów „Mimicker” imitujących naturalne zielsko mamy przewagę w naturalnym środowisku ryb i dzięki temu nasz zestaw nie wywołuje podejrzeń wśród ostrożnych karpi.

Katran- żyłki główne typu: carp, camou, neon, prime, fedder, spinning - sprawdź, co w ofercie na 2015r.

Wszystkie ryby od urodzenia żyją w otoczeniu podwodnej roślinności, dlatego mimicker nie powoduje żadnych podejrzeń wśród ostrożnych ryby. Może zakamuflować nasz przypon w bardzo prosty sposób.

 

Oto sposób przygotowania takiego przypon:

1. Przesuwamy warstwę kamuflażu ok 20cm odsłaniając w ten sposób rdzeń (plecionkę).

2. Przeciągamy plecionkę przez oczko haczyka.

3. Robimy pętle na włosie.

4. Odmierzamy długość włosa na ok 70mm (w zależności od naszych potrzeb)

5. Robimy podwójną pętle.

6. Robimy 6 obrotów plecionki powyżej pętli, a następnie przeciągamy włos przez podwójną pętle.

7. Dociągamy węzeł.

8. Można regulować długość mimickera przesuwając go w dół lub w górę.

Porady eksperta: Mimicker ma jeszcze jedną zaletę, możemy go przed zarzuceniem zamoczyć w dipie lub bosterze, dzięki właściwością dobrze się namacza i może być nośnikiem zapachu.

 

Firma “Katran” gwarantuje jakość wszystkich produktów. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że właściwość materiału użytego do produkcji wpływa na gęstość materiału końcowego (liczba oczek na cal długości). Z jednego materiału można wytworzyć wiele rodzajów plecionek przyponowych o różnej gęstości i elastyczności. Przykładowo:

- Hook link MAGUS ma tylko 14 splotów na długość jednego cala 

- Hook link TERMIT ma 8 zwojów na cal długości splotu.

Dzięki możliwości zmieniania właściwości materiałów, ich gęstości, elastyczności, możemy uzyskiwać różnego rodzaju kombinacje : tonące, pływające, łatwe do przetarcia, lub bardzo odporne na przetarcia i zerwanie. Łącząc różne rodzaje materiałów otrzymujemy ogromną gamę różnych opcji gęstości i sprężystości w zależności od przeznaczenia materiału. Plecionki mogą być: miękkie, średnio twarde, twarde, bardzo twarde, grube, cienkie, jasne, ciemne, różnokolorowe.

Właściwości plecionek uzależnione są od wykorzystywanego materiału do ich produkcji, przez to różne są ich grubości, mimo że wytrzymałość jest taka sama np.: plecionka Karakurt 15lb ma inną grubość, niż inny materiał o tej samej wytrzymałości 15lb. Ponadto bardzo mocna plecionka MANTA o wytrzymałości 45lb jest tylko nieco grubsza, niż inne plecionki o wytrzymałości 25lb. Dostosowujemy nasze produkty do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

Nie masz uprawnień, zaloguj się aby komentować.

Musisz być zalogowany by móc pisać

Facebook Slider