Polish Dutch English French German

A+ A A-

Fluorocarbony, leadcory i akcesoria Katrana

  • Kategoria: Sprzęt karpiowy
  • Opublikowano: sobota, 01, listopad 2014 13:03
  • Marcin Janic
  • Odsłony: 4007

W tym artykule chcielibysmy Wam przedstawić kolejne produkty firmy Katran. Tym razem zajmiemy się opisem fluorocarbonów, leadcorów i drobnych akcesoriów.

Czy wiesz, jak w prosty sposób rozróżnić fluorocarbon od pojedynczego prostego włókna syntetycznego? Wystarczy, że weźmiesz zapalniczkę i podpalisz koniec żyłki. Proste włókno syntetyczne imitujące fluorocarbon będzie się palić i topić w tym samym czasie, natomiast prawdziwy fluorocarbon nie topi się, tylko pali i zmienia w czarny węgiel.

 

Fluorocarbon FANTOM

Wysokiej jakości fluorocarbon japońskiej produkcji 100% PVDF . Współczynnik załamania światła Fantoma jest taki sam, jak w wodzie, dlatego materiał ten jest niewidoczny w wodzie. Zanurza się 4 razy szybciej, niż zwykła żyłka. Nie wchłania wody, jest bardzo odporna na ścieranie na muszlach, kamieniach czy rybich zębach. Niezbędna do połowu ryb drapieżnych. Fantom osiągnął świetne wyniki podczas połowów dużych i ostrożnych karpi.

 

 

Leadcore PITON 45lb 10m

Ciężki leadcore w kolorach maskujących, składający się z miękkiego metalowego rdzenia oraz poliestrowej powłoki. Jest bardzo elastyczny, co zapobiega plątaniu podczas rzutów. Występuje w kilku wariantach kolorystycznych, co czyni go praktycznie niewidocznym na każdym dnie. Materiał dobrze układa się na dnie i jest odporny na ścieranie.

 

PITON CAMO MILITARY

 

 

 

PITON BROWN BLACK

 

PITON GREEN BLACK

 

Leadcore ANACONDA 45 lb 10m

Leadcore wykonany w kolorze czarnym, składający się z miękkiego metalowego rdzernia oraz poliestrowej powłoki. Jest bardzo elastyczny, co zapobiega plątaniu podczas rzutów. Leadcore jest praktycznie niewidoczny na ciemnym i mulistym dnie. Materiał dobrze układa się na dnie i jest odporny na ścieranie.

 

Leadcore PITON 45lb 70cm 2szt.

 

Leadcore MIMICKER 45lb 10m

“Mimicker”, to seria przeznaczona do połowu ryb w czystej wodzie. W czystej wodzie nawet dobry leadcore w dowolnym kolorze może odstraszyć ostrożne karpie. Przez to ryby często ignorują nasza przynętę. Naturalnym środowiskiem ryb jest podwodna roślinność, dlatego „Mimicker” imituje podwodne ziele, dzięki czemu nie straszy karpi i ułatwia przechytrzyć ostrożne ryby.

 

Jak wykonać pętle w LeadCore „Mimicker”? Bardzo łatwo wykonać pętle. Przy użyciu naszej igły do leadcoru (z zielony karpikiem). Trzeba przesunąć kamuflaż o 15cm w dół odsłaniając leadcore i usuwając rdzeń. Następnie za pomocą igły przeciągnąć rdzeń tworząc pętlę. Delikatnie zaciskamy , pętla zaciągnie się sama, nie musimy używać kleju.

 

Seria igieł KATRAN została zaprojektowana w taki sposob,aby za ich pomocą można było dokonać wszystkich niezbędnych działań podczas zasiadki. Unikalna konstrukcja wysokiej jakości jest nie tylko praktyczna, ale i przyjemna dla oka.

Wiodącym produktem są uniwersalne żółte igły w części rdzeniowej składające się z drutu. Bardzo dobrze sprawdzają się podczas nakładania na włos kulek proteinowych i ziaren, jak również podczas pracy na produktach PVA.

 

Czerwone igły różnią się zasadniczo od poprzednich. Są nie tylko dużo węższe, ale także bardzo ostre i zaokrąglone. Za ich pomocą można łatwo przebić np. syntetyczna kukurydze .

Zielone igły przeznaczone są do leadcoru. Za ich pomocą w prosty i szybki sposób przygotujesz odpowiedni leadcore specjalnie dla siebie. Używanie ich jest łatwe i przyjemne.

 

Multi gadżet «Multi tools Katran 5 in1»

Idealne polaczenie wszystkich niezbędnych narzędzi przydatnych podczas wiązania przyponów. Od teraz nie trzeba posiadać dużej ilości narzędzi podczas zasiadki, wystarczy jedynie Multi tool 5 w 1 . Niezbędnik wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego w kolorze jasno zielonym, dzięki czemu łatwy do znalezienia i trudny do zgubienia.

Multi tool 5 w 1 sklada sie z:

1. Nóż ze stali nierdzewnej służący do usuwania zewnętrznej powłoki (otuliny) bez uszkadzania rdzenia wewnętrznego.

2. Przyrząd umożliwiający zmierzenia długości włosa, który pozwala wymierzyć za każdym razem dokładną długość ( od 12mm do 28mm).

3. Metalowy hak w kształcie pierścienia pomagający podczas zaciągania węzłów .

4. „Nos” w kształcie szpica pomocny podczas wiązania petli.

5. Specjalne gniazdo pozwalające dociągnąć węzły niedużej wielkości.

 

 

Leader «MURENA»

Tonący, bardzo elastyczny leader o gładkiej powierzchni zewnętrznej w kolorze czarnym. Jego długość wynosi 70cm. Z jednej strony zakończony jest pętlą boczną, z drugiej strony krętlikiem służącym do szybkiej wymiany przyponów. Wykonany z wytrzymałej plecionki o grubości 45lb, pokrytej specjalną powłoką ochronną z tworzywa sztucznego. Produkt MURENA jest przeznaczony do połowów w trudnych warunkach, gdzie na dnie zalegają małże, kamienie i gałęzie. Powłoka MURENY jest odporna na ścieranie oraz przecięcia. Idealny do każdego rodzaju ciężarków, nawet o wadze do 250g.

 

 

Gotowe przypony Katran CARP RIGS 25lb size 4:

 

Zapraszamy do współpracy sklepy wędkarskie i salony karpiowe.

Wyłączny dystrybutor na Polskę

Genesis Carp Marcin Janic

514-227-911

Nie masz uprawnień, zaloguj się aby komentować.

Musisz być zalogowany by móc pisać

Facebook Slider